Ogłoszenia

24.01.2021R.


Intencje

24.01.2021R.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.01.2021R.


1. Dzisiaj III Niedziela zwykła obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego, modlimy się także za środki masowego przekazu, aby przekazywali prawdę.

2. We wtorek nowenna do św. Józefa ONMP

3. W środę nowenna do Matki Bożej Bolesnej

4. W czwartek nowenna do św. Jana Pawła II

5. Bóg zapłać za ofiary na kościół i na kolędę składane podczas zawierzenia rodzin, oraz przelewane na konto.

6. Dziś po Mszach św. są zbierane ofiary na pomoc dla Chorwacji, którą dotknęło trzęsienie ziemi. Bóg zapłać za każda ofiarę.

7. W czwartek do naszego sanktuarium i parafii przyjedzie monstrancja z ołtarza w Medjugorie. Jest ona materialnym znakiem przynależności sanktuarium w Medjugorie do „Dzieła 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju”. Idea 12 gwiazd polega na utworzeniu na świecie dwunastu ośrodków wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju. Obecnie istnieje 8 światowych Centrów Modlitwy o Pokój, m.in. w Betlejem, w Medjugorie, w Kazachstanie, na Wybrzeżu Kości Słoniowej, w Korei Południowej, w Rwandzie, na Filipinach i w polskim Niepokalanowie. Wszystkie ołtarze wraz z monstrancjami wykonywane są przez Mariusza Drapikowskiego, znanego i cenionego bursztynnika z Gdańska. W piątek
i w sobotę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w tej szczególnej monstrancji od godz. 15.00 do 18.00. Adorację rozpoczynać będziemy wspólnie koronką do Miłosierdzia Bożego.


ZASADY UCZESTNICTWA W NABOŻEŃSTWACH LITURGICZNYCH PODCZAS STANU EPIDEMII W PARAFII PW. MATKI BOŻEJ BOLESNEJ W CZELADZI

1. Msze św. w niedzielę odprawiane będą o godz. 7.30, 9.30, 11.30 i 18.00. W tygodniu o godz. 7.00 i 18.00.
2. Nadal obowiązuje obowiązek zachowania odpowiedniej odległości oraz zakrywania ust i nosa przy pomocy części odzieży lub maseczki. Z tego obowiązku zwolnieni są duchowni sprawujący kult religijny. Inni wierni uczestniczący w obrzędach liturgicznych, podczas przebywania w kościele, na terenie przykościelnym, w zakrystii i kancelarii parafialnej są zobowiązani, aby zakryć usta i nos, zgodnie z ogólnymi zasadami.
3. Zalecamy zachowanie zasady przyjmowania Komunii św. na rękę. Kładąc lewą dłoń na prawą, na którą umieszczona zostanie hostia. Komunię św. przyjmujemy przy udzielającym jej kapłanie.
4. Sakrament Pokuty i pojednania sprawowany jest w kościele przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności.Modlitwa:
„Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen. Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!"

Numer Konta Parafii Matki Bożej Bolesnej
Czeladź-Piaski ul. T. Kościuszki 5
41-253 Czeladź
Alior Bank - Numer Rachunku
66 2490 0005 0000 4500 9951 8862