Strona główna


Peregrynacja Obrazu Matki Bożej z Guadalupe w Czeladzi-Piaskach

Parafia Matki Bożej Bolesnej w Czeladzi cieszy się z rozrastającej się grupy Rycerzy Kolumba. Wielkim wydarzeniem była zatem peregrynacja Obrazu Matki Bożej z Guadalupe, która miała miejsce w dniach 27-28 kwietnia 2012r.

Po uroczystym powitaniu kopia cudownego wizerunku Maryi została wniesiona do kościoła. W tym czasie chór śpiewał Magnificat i antyfonę: Bóg nasz dał Ciebie nam, życia Opiekunko, Matko z Guadalupe. Właśnie temat życia dominował w modlitewnej refleksji naszej wspólnoty. Po Eucharystii z wielkim wzruszeniem obserwowaliśmy jak kolejne kobiety w stanie błogosławionym, małżeństwa starające się o potomstwo oraz dzieci ze szkoły podstawowej podchodziły po błogosławieństwo do Księdza Proboszcza Józefa Handerka, aby później dotknąć obrazu i przedstawić Maryi swoje prośby.

Wieczorne czuwanie podejmowały kolejne grupy: dzieci, młodzież, Jasnogórska Rodzina Różańcowa, Świecki Zakon Franciszkański oraz oczywiście Rycerze Kolumba, których Matka Boża z Guadalupe jest patronką. Apel Jasnogórski poprowadził kleryk Adrian Mantykiewicz przypominając w rozważaniu wielkie cuda, które związane są z nawiedzającym naszą parafię wizerunkiem. W sobotę przez cały dzień trwało czuwanie Róż Żywego Różańca. Cudowny Obraz pożegnaliśmy w godzinie miłosierdzia.

Grzegorz Wiończyk


Zdjęcia